Wonderland 2015 Radio Wonderland 2015 Facebook Wonderland 2015 Jízdomat Empathy Empathy

WarmUp Akce

Duben 2018
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

 
seznam akcí -¦- kalendář
složit -¦- archiv

Wonderland 2015

Čtvrtý ročník open-air akce WONDERLAND 2013 v Brništi u České Lípy.

WONDERLAND 2014 open-air ve fotografiích

29.7.2015 (Středa) -¦- 20:26

Ohlédnutí za minulým ročníkem WONDERLAND

WONDERLAND warm-up weekend v Tiskárně na vzduchu

22.7.2015 (Středa) -¦- 16:10

WONDERLAND warm-up weekend v Tiskárně na vzduchu
park Stromovka, Praha 7

 
Pokud také patříte k těm, kteří se v práci už od pondělí těší na víkend, máme pro vás zajímavý tip na páteční a sobotní program. V pražské Stromovce, konkrétně v prostoru Tiskárny na vzduchu, můžete navštívit dva zdánlivě nesouvisející večery, které však mají společný průsečík – open-air festival Wonderland, na který chceme touto akcí upozornit. Necelý měsíc před začátkem festivalu uslyšíte v rámci pátečního programu hudbu ovlivněnou synth-popovou ostrovní scénou sedmdesátých a osmdesátých let. Začátek obstará od odpoledních hodin DJ Bica se svým setem věnovaným kapele Depeche Mode. Živou část odstartují kolem půl osmé večerní energičtí Pedro Zakatchku, na které poté naváží My Name Is Ann a jejich audio-vizuální představení. Na závěr protáhne nohy tanečníkům DJ SporD ze Spiritual sound system. O vizualizace se bude starat – stejně jako na festivalu Wonderland – parta Kino Cirkus, mnohým vám jistě dobře známá.

Tiskárna na vzduchu se letos výrazně posunula směrem ke kvalitě podávaných nápojů i jídla a zastřešená část vás ochrání před případnou nepřízní počasí.

WONDERLAND 2015 open-air
14.-16.8.2015 / Brniště u České Lípy
http://www.w-land.cz
https://www.facebook.com/events/1555338601414587/

Letos čtyři hudební scény

23.6.2015 (Úterý) -¦- 16:07

 
..ano, je to tak. Letos se festival rozrostl na čtyři hudební scény a proto si k nim něco málo povězme.

Scénou rozhodně největší bude LIVE STAGE v amfiteátru, kam opět vymýšlíme zajímavé vizuální prvky, které umocní váš zážitek ze živých koncertů.

Jsem moc rád, že po několika letech "námluv" letos spojujeme síly se SPIRITUAL SOUND SYSTEMem a společnými silami pro vás chystáme stage zaměřenou převážně na různé formy techno music.

BAREVNÁ COLOR STAGE rádia COLOR nabídne přes den spoustu chillout, reggae, hip-hop, funk, breakbeat music a s nástupem noci pak blok Drum and Bass.

ČAJOVNA/CHILL zone nenabídne jenom hudební program a velký výběr čajů, ale také interaktivní fotokoutek a v pátek večer představení divadla Hotel Nula.

Sledujte náš DOPROVODNÝ PROGRAM, který neustále roste. O dalších novinkách budu průběžně informovat.

-B-

Pozvánka na Festival jurt

7.6.2015 (Neděle) -¦- 23:57

V jednotě je síla.. Proto spojujeme síly při propagaci s Festivalem jurt, který proběhne 1.8. na stejném místě - v areálu lesního zátiší obce Brniště: http://www.krasnajurta.cz/festivaljurt2015/

Festival Jurt, voda je život
1. 8. 2015 v areálu Zátiší v Brništi

 
Podralský nadační fond ZOD, Ekocentrum Brniště, Krásná jurta o.s., Naturschutzzentrum „Oberlausitzer Bergland“ e.V., Liberecký kraj a obec Brniště srdečně zvou rodiny s dětmi, přírodní duše, příznivce přírodního stavitelství i způsobu života a širokou veřejnost na třetí ročník FESTIVALU JURT, voda je život, v sobotu dne 1.8.2015 od 10 hodin v areálu Zátiší v Brništi.

Symbolem festivalu jsou jurty, jako mobilní, ekologické a rychle přemístitelné stavby šetrné k přírodě. Festivalovou louku ozdobí letos 13 jurt, ve kterých najdete různé výstavy, fotografie, workshopy, muziku, poradenství v různých oblastech, ochutnávky, rukodělné výrobky a další překvapení. Vřele doporučujeme seznámení s jejími obyvateli. Novinkou je letos i pronájem a možnost přespání v jurtě pro celé rodiny.

Cílem festivalu Jurt: Voda je život je umožnit setkání lidí, výměnu poznatků a předání dobrých praktických zkušeností o vodě a propojení neziskových organizací, které se zabývají environmentálním vzděláváním a praktickou ochranou přírody na obou stranách státní hranice. Letošní ročník je věnovaný vodě, vzácnému živlu, bez kterého není života. Smyslem festivalu je probudit v návštěvnících větší respekt k vodě, podnítit je k vědomějšímu užívání i spotřebě, zabývat se tímto krásným tématem do hloubky. Pro návštěvníky je připraven např. vstupní kvíz o vodě, podnětná přednáška „Jak a co pít“ MUDr. Davida Freje, přednáška NP České Švýcarsko „Jak voda formovala naši krajinu“, představení revitalizovaného území mokřadů u Jablonného v Podještědí, pro děti ekovýchova formou hry i hrátky s vodou a ve vodě, seznámení s vodními zvířaty a další.

Zahájení festivalu je v deset hodin, čeká nás bohatý celodenní program vhodný pro všechny věkové kategorie a prostředí přátelské celé rodině. Festival nabídne i letos program na hlavním pódiu, tematické přednášky ve velkém stanu, workshopy a dílny pro děti, zajímavý program v jednotlivých jurtách, výstavu a prohlídky Ekocentra, živá zvířátka a tržiště tradičních řemesel a regionálních výrobků. Na hlavním pódiu se můžete těšit na bubnování, lososí příběh a divadlo pro děti, vílí přehlídku, kruhové tance a další. Program zakončí koncert legendární kapely Vltava od 19:30h a nocí nás bude provázet kapela Frenchice.

Občerstvit se budete moci živou stravou, zdravými šťávami a dobrotami, zlatavým mokem regionálního pivovaru Cvikov, voňavými čajíky či si pochutnat ve výborné vegetariánské jídelně Šambhala nebo si vybrat z bohaté nabídky grilovaných specialit od Staročeských krčmářů. Nebudou chybět ani skvělé palačinky a výborná 100%arabica káva.

Čeká nás hravý, zábavný, tvořivý a poučný den v krásné přírodě, nenechte si ujít!
Vstupné dospělí 50 Kč, děti zdarma.-WL-

Na Wonderland s Jízdomatem!

29.5.2015 (Pátek) -¦- 11:16

Také letos máte možnost cestovat s JÍZDOMATEM, poznat nové lidi a pohodlně se dopravit za dobrou cenu až na místo konání.


Jízdomat.cz

-B-

Wonderland warm-up U Strejčka

11.5.2015 (Pondělí) -¦- 20:21

 
Letošní divotvorný festival WONDERLAND se blíží a chystaných "zahřívacích" warm-up parties se zúčastní i parta Atomic Gigolo.

První zastávkou bude v pátek 15.5. Nyburský klub U Strejčka, kde proběhne jam ve složení: DJ + klávesy + trumpeta + kachon. Následovat bude 10.7. Liberec v komplet sestavě a hostem za bicíma Thomem Herianem z N.O.H.A.

Opakování je matka moudrosti, takže 14.-16.8. se na vás těšíme v areálu lesního zátiší obce Brniště!

-B-

COOL-DJ-SCHOOL - soutěž s rádiem COLOR

1.5.2015 (Pátek) -¦- 16:37

 
Občanské sdružení Empathy vás tímto zve na sérii DJských worshopů COOL-DJ-SCHOOL, které můžete poprvé navštívit 6.5. mezi 16h a 20h v restauraci Šlechtovka, park Stromovka, Praha 7.

Chcete se stát profesionálním DJem? Anebo se jím stát nechcete, ale rádi byste si to jen vyzkoušeli? U nás si můžete zadarmo vyzkoušet, jaké to je Naučíte se základy práce DJingu a prožijete příjemně strávené odpoledne a večery na čerstvém vzduchu. S námi vás bude hraní bavit, podlehnete kouzlu zvuků a rytmu. Odbornou výuku a individuální přístup garantují zkušení borci z Inside Kru DJs.

DJský workshop se bude konat v průběhu měsíců května a června každou středu od 16h do 20h. Poté vás ale za gramcema ale vždy vystřídá hostující profesionál, který zde bude hrát po zbytek večera.

!!POZOR - POZOR!!
Vyhlašujeme tímto SOUTĚŽ pro mladé začínající DJe starší 18ti let:
„Zahraj si svůj set na Barevné stage Color music rádia
Z návštěvníků naší COOL-DJ-SCHOOL vybereme dva nejšikovnější a nejučenlivější amatérské DJe, kteří se budou moci blejsknout tím, co se naučili "naostro", před nefalšovaným festivalovým publikem na letním open-air festivalu Wonderlandcz. Ten vypukne 14.8. a pojede až do 16. 8. v Brništi u České Lípy.

Děkujeme všem příznivcům COOL-DJ-SCHOOL stejně tak jako účastníkům našich workshopů za podporu, neboť jen díky vám se o nás dozvídá čím dále tím více lidí, což nás utvrzuje v tom, že to prostě má smysl.....

Občanské sdružení Empathy podporuje přístup ke vzdělání bez finančních omezení. Chceme tvořit hudebně barevnější a pestřejší svět, přijďte ho tvořit s námi!

-WL-

PROFIL: Yoshiyuki Horikawa

25.4.2015 (Sobota) -¦- 14:09

Yosi Horikawa - průzkumník všudypřítomného sonického světa

 
Yoshiyuki Horikawa, v hudebním prostředí známý pod zkráceným "přízviskem" Yosi Horikawa, je japonský hudebník usazený na ostrově Honšů na jihu Japonska. Pro vyjádření svého hudebního světa využívá tzv."field recordingu" - tedy nahrávek zvuků, se kterými se lze setkat doslova na každém kroku. Poskakování ping-pongového míčku, větrná šelest, nebo útržky rozhovorů kdesi ve veřejném prostoru, objevují se v jeho produkci precizně zmodulované v jedinečných zvukových kolážích. Tepající samurajské perkuse, jež dodávají jeho skladbám patřičný rytmický základ, vkusně doprovází všemožné zvukové experimentování. Své tvůrčí schopnosti aplikuje také na tvorbu vlastních studiových monitorů, ale i některých tradičních nástrojů, které si neváhá "zelektrifikovat" k obrazu svému a využívá je ve svých živých vystoupeních. Právem se tedy v minulých letech dostal do hledáčku těch nejvěhlasnějších světových festivalů jako jsou Sonar, či Mutek.

V roce 2009 si jeho talentu všimla francouzská značka Eklektik Records, na které mu vyšlo jeho první EP Touch. S přibývajícími roky se Yosi dostává do širšího podvědomí posluchačů na celém světě včetně majitele labelu Ubeat, který jeho track zařadí na Maverick Sessions EP vydaném na zmíněném labelu v roce 2011. Tentýž rok je pro Yosiho zásadní - nejen, že vydá LP Wandering, ale také přispěje jednou ze svých skladeb na kompilaci Nihon Kizuna - benefiční nosič pro podporu oblastí severního Japonska zasažených živelnými pohromami. Krátce na to přijme pozvánku od Red Bull Music Academy v Madridu, kde se setká a spolupracuje s mnoha věhlasnými jmény současné elektroniky jako jsou Dorian Concept, Anenon a další. Ve spolupráci s RBMA také natočí své sonické putování po promáčeném ostrově Fuskushima, kde lze shlédnout Yosiho fascinaci tzv. "nature noisem"

Poslední vydaná nahrávka Vapor, která se dočkala i remixové podoby, je ukázkou precizního hudebního díla, kterému je nejlépe věnovat několikeré poslechnutí. Yosiho hudba totiž skýtá mnoho zvukových zákoutí, jež se objeví až po důsledném probádání.
        

WONDERLAND INDOOR SESSION W/ YOSI HORIKAWA (JAP)

2.4.2015 (Čtvrtek) -¦- 11:33

 
Přijměte pozvání na jarní klubovou předzvěst multižánrového DIY festivalu Wonderland, který se už několikátým rokem objevuje v areálu lesního zátiší obce Brniště u České Lípy. Jednou z našich nepsaných tužeb je představování zajímavých interpretů, jejichž hudební svět je jen těžko zaměnitelný. Z tohoto důvodu jsme velice potěšeni, že jsme přichystali večírek s účastí japonského zvukového experimentátora, Yosi Horikawa.

Jeho hudba vychází ze zvuků, se kterými se denně setkáváme doslova na každém kroku. Poskakování ping-pongového míčku, větrná šelest, nebo útržky rozhovorů kdesi ve veřejném prostoru, objevují se v jeho produkci precizně zmodulované v jedinečné zvukové koláži. Tepající samurajské perkuse, jež dodávají jeho skladbám patřičný rytmický základ, vkusně doprovází všemožné zvukové experimentování. Právem se tedy v minulých letech dostal, tento na ostrově Honšů usazený producent, do hledáčku těch nejvěhlasnějších světových festivalů jako jsou Sonar, či Mutek. V roce 2011 byl také účastníkem Red Bull Music Academy a v květnu se poprvé objeví i u nás, v pražské VILE Štvanice.

O český support se postará Philip TBC se svým autorským setem, dvojice popražtělých ostravarů Yadel a Forma z lenošivého Lazytempo.cz. Nakonec ani pseudožurnalistní Curfew nesmí chybět stejně jako mistr vizuálu Zenit z OKO3. Na propagaci této vypečené akce spolupracujeme s rádiem Color a hudebními infoservery Techno.CZ, Protisedi.CZ a Phatbeatz.CZ. Doufáme, že si nenecháte ujít tuto skvělou akci!

-WL team-

VILA Štvanice
7.5.2015 od 20:00
vstup 150,- / 6E

lineup:
20:00 Curfew / Northspace
http://www.northspace.cz
21:30 Yadel / Lazytempo
http://www.lazytempo.cz
23:00 Philip TBC
http://philiptbc.com
00:30 Yosi Horikawa (JAP) / First Word Records
http://www.firstwordrecords.com/artists/yosi-horikawa/
02:00 Forma / Lazytempo
http://www.lazytempo.cz

Vizuál: Zenit
https://www.facebook.com/oko3visuals

Mediální podpora:
http://radiocolor.cz
http://www.phatbeatz.cz
http://www.techno.cz
http://www.protisedi.cz
http://www.goout.cz
http://www.northspace.cz

-B-