Wonderland 2015 Radio Wonderland 2015 Facebook Wonderland 2015 Jízdomat Empathy Empathy

WarmUp Akce

Duben 2018
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

 
seznam akcí -¦- kalendář

Představení festivalového areálu

14.7.2014 (Pondělí) -¦- 20:19

Již při samotném vyslovení slova zátiší, se může v uměleckém kontextu leckterému jedinci vybavit uměle vytvořená kompozice neživých předmětů. V souvislosti s přírodou tento pojem zcela jasně definován není, nicméně kořen slova napovídá, že nelze očekávat příliš rušné místo. Festivalové prostory divotvorného Wonderlandu toto tvrzení bez uzardění potvrzují.

Místo konání akce bývá mnohdy jedním z nejzásadnějších atributů, které určují atmosféru a mohou poodhalit celkový spirit, který na návštěvníky čeká. Areál lesního zátiší obce Brniště, kde si open-air Wonderland před třemi lety našel své útočiště a letos se tam objeví znovu, je bez nadsázky tím pravým odrazem tváře festivalu. Čas zde plyne klidně, pozvolna přechází a odchází do míst, odkud přišel, aniž by to u kohokoliv vzbuzovalo sebemenší zájem. Stručně řečeno: svobodný pohyb je pro nás důležitý, avšak respektování jeden druhého a zejména okolní přírody, taktéž.

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli začít používat přívlastku divotvorný, může být až pohádkově vyhlížející ráz okolní krajiny. Vrcholky Lužických hor "dohlíží" z nedalekých míst, odkud při letních ránech mlží a probouzí doposud neprobuzené. Podstatně blíže si nelze nevšimnout dominanty obce, kostela sv.Mikuláše, který se váže k samotným počátkům historie této vísky a řadí se do významných sakrálních památek kraje Libereckého. Nedávné posvěcení obnovené Schroterovy kaple tyčící se nad obcí, stojí taktéž za zmínku. Podobných duchovních zastávek je v celém okolí mnoho.

Samotný areál na jižním okraji Brniště je již dlouhá léta využíván k pořádání kulturních a sportovních akcí s rozličným obsahem, čemuž odpovídá kvalitní zázemí umožňující usnadnit pořadatelské snažení. Tradiční Brnišťská pouť, či dožínkové slavnosti odkazující na místní folklór, se drží stále vysoké oblibě v celém Libereckém kraji. Z nejmladších festivalů stojí za zmínku Jurta fest, který je ještě o rok mladší, než festival Wonderland. A právě ten posledně jmenovaný by rád pokračoval ve své tradici a nadále návštěvníkům nabízel alternativní pohled na současné kulturní dění v mnoha jeho ohledech. Váš zájem o něj je však jednou z podmínek.

  

  

  

  

  

  
-C-