Inside Kru DJs

:: hip-hop :: turntablism :: abstract ::      
INSIDE KRU DJs
http://www.insidekru.com


DJ Bica

Vlastním jménem Honza, není na klubové scéně žádným nováčkem. Co se jeho práce s gramofony a mixpultem týče, patří mezi technicky velmi zdatné DJs. Promyšlené scratche jsou skvělým kořením jeho setů a dlouholeté zkušenosti s DJingem dokázal zužitkovat i mimo svou sólovou dráhu. Působí totiž jako stálý člen známého českého breakbeat projektu Stephunk T, je zakladatelem hip-hop partičky Inside Kru a svůj um dále uplatňuje v kapelách Dubwise Gangsters a Atomic Gigolo.
Zapomenout se nesmí ani na to, že je agilním promotérem klubových i venkovních akcí. V oblíbeném letenském DJ lounge baru Wakata, kde před lety začínal jako DJ, pak působil jako produkční a v poslední době přenesl atmosféru tohoto klubu pod širé nebe na některé naše tradiční velké open air eventy, jako jsou Sad-Ska Fest, Soundfeer, Let It Roll, Freeze Fest a v poslední době hlavně festival Wonderland u České Lípy.
Se svým parťákem DJem Ezopem vystupuje pod hlavičkou Inside Kru DJs a spolu jsou také tahouny projektu DJských workshopů jménem COOL-DJ-SCHOOL.

http://www.insidekru.com
https://www.facebook.com/cooldjschool
https://www.facebook.com/WonderlandCZ
http://www.atomic-giolo.com
http://www.stephunkT.com

-------------------------------------------------

DJ Ezop, vlastním jménem Roman začíná s DJingem v roce 2005, kdy si kupuje dva gramofony Technics 1200 MK2 a mixpult Vestax 06. Začíná se zásobovat deskami klasického hip-hopu. Asi tak rok hraje pouze doma a buduje skillz. Seznamuje se s dnes již zaniklou Říčanskou crew Monotones, ve které se stává členem roku 2006. Tato partička pořádá mejdany pro říčanskou scénu a zároveň jezdí po různých akcích s videoprojekcí a kino stanem. Monotones se zároveň v roce 2006 setkává s pražskou formací Inside Kru, čímž vzniká dlouhodobá spolupráce těchto uskupení.

V létě roku 2006 pořádá v Sadské první akci zvanou Monotones fest, které se mimo jiné účastní DJ Bica, Trusty a na saxofon je doplňuje Matouš Kobylka. Následující rok přejmenovávají akci na Monoside fest a tu již dělá Ezop společně s Bicou a Mr. Kangaroo. Ve stejném složení pokračuje i ročník 2008. Následujícího ročníku se již neúčastní a akce se přejmenovává na SAD-SKA fest. S tímto rokem se také rozpadá formace Monotones.

Mezi tím společně s DJem Bicou objíží ČR a hraje v různých klubech i na letních festivalech. Zároveň se přestává orientovat pouze na klasický hip-hop, ale hraje multižánrové mixy kořeněné scratchovými technikami.

V roce 2009 je přizván do DJské sekce Inside Kru a s Bicou staví sety za použití 3 gramofonů a 2 mixpultů. Občasně je na mikrofonu podporuje MC Ya1see. Paralelně Bica rozjíždí projekt workshopů Cool-DJ-School, v němž Ezop pomáhá s výukou DJských dovedností.

V roce 2013 se začíná zajímat i o vlastní produkci, nakupuje vybavení domácího studia a seznamuje se s postupy při tvorbě vlastních tracků.

http://www.insidekru.com
https://soundcloud.com/ezop
http://facebook.com/cooldjschool

-------------------------------------------------

DJ Jaykob (SoulRiders DJs) reprezentující pražskou čtvrť Petrovice začal s DJingem na přelomu let 2007/08, kdy si vydělal na své první gramofony. Od té doby neúnavně zlepšuje své skillz a rozšiřuje svou sbírku vinylů.

V roce 2010 nahrává své první mixtapes a stává se členem pražské party SoulRiders DJs, poté v roce 2011 začal vydávat svojí sérii mixtapes The Roof is on Fire, jejíž díly vycházely každý měsíc a několik dalších tématických mixtapes a exkluzivních blendů. Jaykob ve svých začátcích mixoval striktně hip hop, ovšem dnes jsou jeho vystoupení multižánrová a tak od něj za celý večer můžete slyšet 70s Funk, Ghetto Funk, Breakbeat, Acid Jazz, etc.

Jaykoba jste také mohli zaslechnout v pražských i mimopražských klubech jako např. Wakata, Matrix, Styx, Cover Place, Azyl, Shadow Cafe, Le Mirage, Klubovna, Ilusion, Chocobamba, Mango (Lysá nad Labem), Pumpa Negra (Havl. Brod), Česká 1 (Kutná Hora), Místo Činu (Příbram), Metro (Beroun) etc. Vše samozřejmě publikuje zdarma na svém blogu djjaykob.blogspot.com.

http://www.insidekru.com
http://djjaykob.blogspot.com
https://soundcloud.com/dj-jaykob-favorit
http://youtube.com/JaykobTV
https://facebook.com/cooldjschool