DJ Kan-Jacca

:: DnB ::      
DJ KAN-JACCA
https://www.facebook.com/DJKanJacca
http://bassistaz.com/portfolio/kan-jacca/

HRAJE OD: 2005
STYLY: DnB (neuro, deep, techstep), Breakbeat, Acid, Techno, Tekno
TOP 5: Break, Icicle, Dieselboy, Ed Rush & Optical, Bad Company

 
Léta páně 2003 na vršku strahovském v klubu 007 stala se věc velká. Její ucho poprvé zlámaného beatu zaslechlo a nikdá se již libých zvuků těchto vzdát nechtělo. Srdce začalo v rytmu lámaném bíti a toho času začala v mladé slečně pučet DJane Kan-Jacca :)

Na jaře v roce 2005 se rozhodla koupit si první desky a pokusit se naučit tu tolik obdivovanou činnost, totiž hraní na gramofony. Pár měsíců trénovala u kamarádů doma a pořádala místní hospodská hraní. První veřejné vystoupení na openairu Red Stone v Kopřivnici přišlo v srpnu téhož roku.
Na otázku co hraje za styl je těžká odpověď. V jejích setech se objevuje skoro vše od raggajunglu přes techstep, jump-up, deep, neuro až po tekk, breakbeat, electro či acid ať už samostatně nebo v kombinacích.
Od začátku vystupování až do března 2009 byla členkou Dread Beat Squad. Pamětníci vzpomenou i na parties DBS z roku 1996. Během těch 4 let co byla s nimi projezdili snad celou ČR a hráli na desítkách různých akcí ať už na loukách, v klubech, továrnách nebo jiných místech.

Po rozpadu Dread Beat Squad společně s přítelem založili crew Mad Beat Worx kde s nimi spolupracovali i další DJs, VJs a jiní performeři. Hlavními zájmy byly parties Mayday Friday, server nomercy.cz a internetové MBW Live sessions. Kvůli nedostatku nadšení se však po dvou letech také rozpadla.
V dubnu 2011 proto založila crew ze samých DJek pod jménem BasSistaz, které napovídá, že se jedná o oficiální odnož celoevropského sdružení žen v drumandbassu – Junglistic Sistaz.

Hrála snad s téměř kompletní českou DnB a tekno scénou i se spoustou zahraničních umělců jako byli: Audiotrix, Futurebound, Panik, Mat Weasel Buster, Format-C, Keygen Kaotic, Miss Represent, Dapz, Wicked Squad, Krinjah, Domino, Shroombab, Cutoff, Mz. Revolution, Push, Miss Shina, Suburbass, Deadsilence Syndicate Band, Purple Unit, Dexorcist a další. Navštívila i sousední Slovensko a Rakousko. Posledním zářezem je i Londýn – zařadila se tak mezi těch několik málo českých djs co měli tu čest si zahrát v Anglii – kolébce dnb.

MILNÍKY:
3. místo na Stanton DJ Contest 2006 (z 20ti DJů)
14. místo na DJ Masters 2009 (ze 100 DJs)
kmotra knihy „DJING“

MUSIC:
https://soundcloud.com/search?q=kan-jacca
https://www.mixcloud.com/kanjacca/
VIDEOREPORTY:
https://www.youtube.com/watch?v=wyN18OMYu1A
https://www.youtube.com/watch?v=V--YTeaxZyo
https://www.youtube.com/watch?v=liqy7E-VEbw